Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pa 14.00-19.00 So-Ne 9:00-19:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
  1. Úvod
  2. Blog.TomStyle.cz
  3. Návody k produktům
  4. Návod na montáž a provoz systému pro dávkování CO2 do akvarijní nádrže.

Návod na montáž a provoz systému pro dávkování CO2 do akvarijní nádrže.

Verze „Kvasnicový systém“.

 

1/ Do PET láhve o obsahu 2l (doporučujeme láhev od piva) si připravíme směs v tomto složení:

1,5 litru vlažné vody, 1 kávová lžička sušených kvasinek, 300gr krystalového cukru.

Láhev uzavřeme a důkladně promícháme, aby se cukr v láhvi rozpustil. Nakonec našroubujeme na PET láhev „VÍČKO LÁHVE S RYCHLOSPOJKOU“ a takto připravenou směs uložíme v pokojové teplotě. Před vytvořením směsi je nutno si uvědomit, že připravená směs začne do 4-5 hodin v závislosti na pokojové teplotě reagovat. Je tedy vhodné směs připravovat v závislosti na sestavování celého systému.

2/ Nastřiháme si hadičky dle potřeby o průměru 6mm. Hadičku lze v nouzi (může propouštět) použít klasickou akvarijní o průměru 6mm. Doporučujeme spíše pevnější variantu, např. hadičku z prodejny Hornbach z oddělení zahradní techniky, nebo přimo námi nabízenou PU hadičku u které jako jediné garantujeme 100%-tí těsnost spoje. Postup zapojení hadiček je graficky znázorněn na obrázku.

3/ Do poloviny obsahu „POČÍTADLA BUBLIN“ přes rychlospojky nalijeme čistou vodu. Po úspěšném zapojení celého systému máme vše připravené k zahájení dávkování CO2 do nádrže. Teď už zbývá jen připojit PET láhev, otevřít „REGULAČNÍ VENTIL“ a počkat na to, až „DIFUZOR“ začne produkovat první bublinky CO2. V této fázi je nezbytná vaše přítomnost a trvalá kontrola stavu.

4/ V závislosti na pokojové teplotě začnou kvasnice reagovat do 4-5 hodin. „POČÍTADLO BUBLIN“ začne vypouštět první bublinky a proto je nezbytně nutné okamžitě reagovat na množství CO2 plynu, které projde „DIFUZOREM“ do nádrže. K tomuto účelu nám slouží „REGULAČNÍ VENTIL“, kterým upravíme dávkování tak, aby „POČÍTADLEM BUBLIN“ prošlo bezpečné množství plynu. Určit množství bublin, které by mělo počítadlem za 1 minutu projít je naprosto individuální záležitostí. Vše je podmíněno hlavně tvrdostí vody a množstvím rostlin v nádrži. Ale ani to není vše, co ovlivňuje správné a bezpečné dávkování.

Proto doporučujeme jednoduché pravidlo: 1 bublina na 10 litrů vody za jednu minutu.

Toto pravidlo zaručuje bezpečné, nikoliv však optimální dávkování. Ke kontrole skutečného a hlavně pro živočichy bezpečného množství CO2 v nádrži slouží „Permanentní tester“. Najdete ho také i v naší nabídce.

5/ Teď už nám nezbývá nic jiného, než Vám poděkovat za nákup našeho systému a popřát vám hodně spokojenosti s naším výrobkem.

 

Důležité pokyny pro bezpečný a bezporuchový provoz:

 

  • difuzor udržujte pořád ve vodní lázni. Vyschnutí může způsobit popraskání dřeva a jeho nenávratné poškození

  • z bezpečnostních důvodů na noc systém odstavujte. Rostliny v noci CO2 nespotřebovávají, mohlo by tak dojít k velké koncentraci v nádrži a k následné otravě živočichů.

  • neodpojujte nikdy hadičku z víčka láhve, pokud je PET láhev pod tlakem. Mohlo by dojít k reakci a prudkému úniku směsi. Proto systém na noc odpojujte tím, že opatrným povolováním závitu víčka pozvolna vypustíte tlak z láhve. Hadičku z víčkem láhve raději zvedneme a umístíme nad hladinu akvária

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Spolupracujeme:

                         200x200-1498564609.png

 

Kde nás najdete

Sjednocení 630

742 13, Studénka

Kontakt
Zákaznická podpora
Po-Pa 14.00-19.00 So-Ne 9:00-19:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz